Co zastosować na cellulit?

Cellulit to prawdziwa zmora kobiet we współczesnych czasach. Nie są od niego wolne nawet szczupłe i zgrabne ciała, ale wcale nie powoduje to, że kobiety mniej przejmują się tym zjawiskiem. Większość pań trapionych przez cellulit stara się z nim walczyć, jednak walka ta jest bardzo trudna.

Kremy nie zawsze działają

W sprzedaży znaleźć można ogromny wybór kosmetyków do ciała z cellulitem, które obiecują wygładzenie i ujędrnienie skóry. Mają one różne składy i znacznie różnią się cenami, jednakże bardzo często ich użytkowniczki zauważają, że nawet produkty kosztowne, o zaawansowanym składzie, niewiele dają. Kiedy przetestowało się już różne kosmetyki i nic nie pomogło, tak samo jak naprzemienne prysznice z użyciem ciepłej i zimnej wody oraz masowanie skóry, jest to znak, że pomóc mogą tylko specjalistyczne zabiegi na cellulit Gdańsk ma wiele miejsc, gdzie można się im poddać, a miewają one różne formy.

Zabiegi w salonie

Kiedy cellulit nie jest duży, można spróbować zabiegów takich jak maski czy bodywrapping, polegający na nakładaniu na ciało silnie działających preparatów i okręcaniu folią, co sprzyja zachowaniu ciepła. Na cellulit stosuje się też na przykład masaże, jak choćby masaż bańką chińską, mezoterapię, ultradźwięki czy elektrowstrząsy. Są to mało inwazyjne i komfortowe zabiegi, jednak trzeba wykonywać je regularnie przez jakiś czas, by miały szansę zadziałać. Jeśli zaś ktoś chce szybko widocznych efektów albo ma duży problem z cellulitem, może zdecydować się na zabiegi laserowe. Są to zdaniem wielu osób najskuteczniejsze zabiegi na cellulit, jakim można się poddać. Laser nie daje skutków ubocznych, a jednocześnie skraca wiązania kolagenowe, przez co skóra staje się jędrniejsza. Stymuluje też produkcję nowych komórek, dzięki czemu wygląd objętych cellulitem miejsc znacząco się poprawia. Podobne efekty dają zabiegi z wykorzystaniem podczerwieni, ale lekarze często zalecają, by wykonywać je tylko na dwóch partiach ciała jednocześnie, na przykład na udach i pośladkach.

Zobacz skuteczny sposób na cellulit – zabiegi Gdańsk

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *