Kiedy potrzebny Periodontolog Kraków

Choroby przyzębia, takie jak paradontoza, mają różne przyczyny powstawania. Mogą mieć podłoże wirusowe jak też stan zbytniego wyjałowienia organizmu, kiedy to ma miejsce wrażliwość na infekcje grzybicze. Jednak najczęstsza ich przyczyna to brak dbałości o higienę jamy ustnej.

Co to jest periodontologia?

Najkrócej mówiąc jest to dział stomatologii zajmujący się chorobami przyzębia. Lekarz Periodontolog zajmuje się najczęściej leczeniem paradontozy. Akurat jeśli chodzi o tę chorobę, to ma ona swoje etapy, od stanu lekkiego, gdzie można ja wyleczyć samemu w domu, do stanu ciężkiego, gdzie lekarz Periodontolog Kraków, zaplanuje szczegółowo proces leczenia. Czasem jest on bardzo skomplikowany farmakologicznie, długi i nie zawsze kończy się pełnym sukcesem. Wszystko zależy w jakim stadium znajdowała się choroba. Bywają przypadki całkowitej utraty zęba, czasem nawet nie kończy się na jednym. Wtedy za wszelką cenę trzeba ratować pozostałe. Mogą się one przydać w przypadku dorabiania mostów czy protez.

Ja uniknąć paradontozy?

Żeby maksymalnie zminimalizować wystąpienie tej choroby, należy dbać o higienę jamy ustnej. Paradontoza najczęściej bierze się z przerostu płytki nazębnej, która w końcu zamienia się w kamień. Od tego momentu mogą zacząć się problemy w postaci małych stanów zapalnych przy dziąsłach. Zanim to nastąpi, aby nie szukać pomocy u lekarza specjalności Periodontolog Kraków, należy oprócz regularnego i dokładnego mycia zębów, regularnie usuwać kamień nazębny. Jest zabieg niebolesny, robiony w gabinecie przez każdego lekarza stomatologa. Najlepiej robić to co kilka miesięcy.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *