Makijaż permanentny bez tajemnic

Każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie niezależnie od sytuacji. Przygotowanie do wyjścia z domu, polegające na nałożeniu klasycznego makijażu, wielu z nich zajmuje jednak zbyt wiele czasu, przez co często dopada je frustracja czy niepotrzebny stres. Można temu zapobiec w łatwy sposób – decydując się na zrobienie makijażu permanentnego. Jest to rozwiązanie idealne nie tylko dla każdej zabieganej, mającej mało czasu kobiety, ale także dla pań niedowidzących oraz tych, które uczulają kolorowe kosmetyki.

Makijaż permanentny – czym jest i jakie posiada zalety?

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu. Do jego wykonania wykorzystuje się barwnik, który jest aplikowany do warstwy podstawnej naskórka, zazwyczaj na głębokość ok.0,3-0,8 mm. Warto pamiętać, że jest to warstwa ulegająca z biegiem czasu złuszczeniu, w związku z czym i sam makijaż jaśnieje i staje się słabszy. Dlatego trzeba go wykonywać co 3-6 lat, w zależności od techniki wykonania i jakości. Tego typu makijaż jest przede wszystkim doskonałym sposobem na ukrycie wszelkich niedoskonałości twarzy i służy głównie podkreśleniu w naturalny sposób jej konturów, aby wyglądała nie na umalowaną, ale naturalnie i subtelnie zarysowaną. Warto więc postawić na profesjonalny makijaż permanentny Zielona Góra jest miastem, gdzie wykwalifikowane kosmetyczki wykonują go na najwyższym poziomie.

Koszty poszczególnych zabiegów

Najczęściej wykonywany jest makijaż permanentny w postaci kreski na górnej lub dolnej powiece, korekty brwi, a także ust. Za trwały makijaż brwi zapłacimy między 800 a 1400 złotych, zaś za kreski na powiekach – między 400 a 600 zł, oczywiście w zależności od salonu i jego cennika. Jeśli natomiast wykonujemy makijaż permanentny ust cena może wynieść od 750 zł (tylko kontur) do 1500 zł (za wypełnienie całych ust lub cieniowanie). Po kilku latach wrócimy do salonu i za zabieg korekty makijażu permanetnego zapłacimy między 30% a 60% jego ceny pierwotnej. W niektórych salonach cena poprawki jest jednak już wliczona w cenę pierwszego zabiegu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *