Tworzenie feminizowanych nasion marihuany

Feminizowane nasiona marihuany

Feminizowane nasiona marihuany zdecydowanie pozwolą zaoszczędzić hodowców naprawdę dużo pieniędzy jak i także dużo czasu. Powszechnie wiadomo, że płeć roślin marihuany jest w stu procentach uwarunkowana genetycznie. Musimy sobie jednak jasno powiedzieć, że środowiskowe czynniki odgrywają rolę w tak zwanej determinacji płci. A czym są nasiona feminizowane? Feminizowane nasiona marihuany są zmieniane specjalnie, aby uzyskać tylko i wyłącznie rośliny żeńskie. Nasiona feminizowane mają dokładnie dwa chromosomy X. Sprawiają, że są one żeńskie. Rośliny konopi męskie mają chromosomy X jak i także Y. A jakie są konieczne zmiany genetyczne, aby nasiona feminizowane produkowały tylko rośliny żeńskie?

Tworzenie feminizowanych nasion marihuany

Jeśli chodzi o sam proces tworzenia nasion marihuany, to mamy przeróżne otrzymywane techniki. W procesie tym używa się hermafrodyt. Jedna z technik dokładnie polega na użyciu kwasu giberelinowego lub też hormonu. STS lub GA powoduje znaczny wpływ hormonalny w samej roślinie. Gdy go w odpowiednim miejscu zaaplikujemy, to stworzymy tak zwane wpływowe punkty. Wywierają one nacisk na woreczki pyłkowe męskie oraz jednocześnie zmuszają roślinę do zmiany płci. Powodujemy tym samym u rośliny produkowanie pyłkowych woreczków tylko i wyłącznie w miejscach same aplikacji. Wówczas pyłek jest zbierany oraz używany do zapylenia pozostałych roślin żeńskich. Pyłek ma tylko i wyłącznie chromosom X. Pyłek sam w sobie jest feminizowany, co zdecydowanie produkuje tylko nasiona konopi feminizowane z chromosomami XX. Przez ten właśnie proces w dziewięćdziesięciu dziewięciu koma dziewięć procentach otrzymamy żeńskie nasiona marihuany.

Uprawa feminizowanych nasion konopi

W zasadzie to każdy producent ma bardzo szeroką gamę czy też ofertę feminizowanych nasion marihuany. Są one zarówno stabilne oraz produkują konsekwentnie tylko i wyłącznie rośliny żeńskie. Naprawdę wspaniałą oraz jednocześnie egzotyczną odmianą nasion marihuany feminizowanych jest odmiana o nazwie Blue Berry. Jednocześnie jest to także odmiana medyczna. Wytwarza ona zwarte oraz ciężkie szczyty, które się charakteryzują imponującą wydajnością. Nasiona marihuany feminizowane rosną identycznie jak zwykłe nasiona konopi. Dodatkowo także rozwijają się w tych samych warunkach uprawy. Nasiona feminizowane są wręcz idealne dla hodowców.

Dlaczego nasiona marihuany są idealne dla hodowców?

Nasiona marihuany feminizowane są dla hodowców idealne, ponieważ absolutnie nie ma potrzeby jeśli chodzi o usuwanie osobników męskich czy też identyfikacji płci. Jedyną widoczną różnicą jest to, że nasiona konopi feminizowane produkują w zasadzie tylko i wyłącznie rośliny żeńskie. Inne zwykłe rośliny produkują zarówno rośliny żeńskie jak i także rośliny męskie. Nasiona należące do zwykłych wymagają więcej poświęconych pieniędzy, więcej czasu jak i także znacznie więcej miejsca, a niżeli nasiona marihuany feminizowane. Zatem to jakie nasiona marihuany wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od nas.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/