Szampon szamponowi nie równy – szampon do brody

Większość mężczyzn posiadających brodę zdaje sobie sprawę, że tak jak w przypadku włosów na głowie należy je dokładnie myć. Niestety nie zawsze są świadomi tego jakie produkty powinni używać. Bardzo często korzystają z szamponu przeznaczonego do mycia głowy, a jest to ogromny błąd! Szampon do brody to jeden z najważniejszych produktów, który powinien znaleźć się w każdej męskiej kosmetyczce. Włosy brody znacznie różnią się od tych na głowie – są grubsze, twardsze, bardziej podatne na zniszczenie. W związku z tym wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony.

 

Najważniejsze korzyści korzystania z szamponu do brody

Im dłuższa broda, tym ciężej zadbać o skórę twarzy. Mężczyzna może odczuwać swędzenie skóry, a wszystko to przez jej nadmierne wysuszenie. Aby temu zapobiec powinno się korzystać właśnie z szamponów przeznaczonych do mycia brody. W końcu zostały skomponowane w taki sposób, żeby czyścić brodę oraz dbać o stan skóry. Wracając do samej brody – jej gęste włosy zatrzymują na sobie o wiele więcej bakterii oraz zanieczyszczeń. Niedokładne oczyszczanie włosów może doprowadzić do uciążliwych infekcji, a nawet poważniejszego stanu zapalnego. Dokładne mycie włosów brody odpowiednim szamponem zmniejszy ryzyko nabawienia się dolegliwości chorobowych. Dodatkowo szampon do brody sprawi, że włosy staną się miękkie, miłe w dotyku, łatwe do czesania i układania.

 

Odpowiednia higiena to podstawa!

Jednym z nieodłącznych elementów naszego życia jest jedzenie. Mimo uwagi zawsze jakieś resztki mogą utknąć pomiędzy gęstymi włosami brody. Do tego dochodzi obecność śliny. Efektem końcowym jest stworzenie idealnego środowiska dla bakterii, które chętnie zagnieżdża się między włosami. Nawet używanie zwykłego mydła nie sprawdzi się tak dobrze jak szmapon do brody. Odpowiednia higiena osobista u brodaczy to podstawa. Oznacza to utrzymanie swojej brody w czystości oraz regularne usuwanie bakterii dedykowanymi produktami.

 

W większości przypadków zapuszczenie brody nie stanowi większego problemu. Można powiedziec, że jest to proces, który będzie następował bez zbędnej ingerencji samego zainteresowanego. Sztuką jest dbanie o zarost w taki sposób, aby wyglądał ładnie, a nie odpychał. Szmapon stworzony z myślą o włosach na brodzie to MUST HAVE każdego dbajacego o siebie mężczyzny.

 

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *