Trądzik przez wiele osób jest kojarzony głównie z okresem dojrzewania oraz zmianami hormonalnymi, także u dorosłych. Niegdyś do walki z nim używano spirytusu salicylowego, maści cynkowej, a nieco później oleju jojoba, jednak było to tylko chwilowe rozwiązanie problemu, ponieważ przy dłuższym stosowaniu, stan skóry się pogarszał.

Na co może pomóc olej konopny?

Spożywczy olej konopny wytwarzany z nasion konopi, to bardzo dobry środek wspomagający walkę z nowotworami, epilepsją czy chorobą Parkinsona. Ponadto nadaje się też do walki z chorobami skóry, takimi jak łuszczyca oraz trądzik.

Walka z trądzikiem od wewnątrz

Nasiona konopi zawierają około 60% oleju linolowego, który umożliwia regulację wydzielania sebum oraz wpływa odżywczo na skórę. Zadaniem sebum jest nawilżanie skóry, jednak gdy dieta jest uboga w kwas linolowy, staje się klejące i zatyka pory. Jest to główna przyczyna powstawania wągrów, zaskórników i innych zmian trądzikowych. Jeżeli natomiast spożywalibyśmy 1-2 łyżki stołowe oleju konopnego, automatycznie zwiększymy poziom tego kwasu, co wpłynie korzystnie na jakość produkowanego sebum. Przy regularnym zażywaniu, nasza skóra stanie się młodsza, bardziej odżywiona i piękniejsza.

Stosowanie oleju konopnego na skórę

Olej konopny pozwala oczyścić skórę z zaskórników i zmian trądzikowych, a także ją odżywia. Raz dziennie należy dobrze zwilżyć twarz zimną wodą, a następnie nanieść niewielką ilość oleju na twarz delikatnie ją masując. Kolejnym krokiem jest osuszenie skóry ręcznikiem. Początkowo możemy zauważyć niewielkie zaczerwienienie oraz poczuć swędzenie lub pieczenie, jednak to jest normalny objaw, który ustąpi po kilku dniach regularnego stosowania. Olej konopny można używać także w przypadku ukąszeń owadów.

Jaki olej wybrać?

Decydując się na kurację olejem z nasion konopi, warto postawić na jego jakość. Przede wszystkim powinien być to olej tłoczony na zimno i nierafinowany. Łatwo można go rozpoznać, ponieważ ma piękny, zielony kolor oraz lekko orzechowy posmak, dzięki czemu idealnie nadaje się jako dodatek do sałatek. Natomiast olej rafinowany jest przezroczysty, a także pozbawiony składników odżywczych.

Tekst napisany na podstawie https://www.taniesianie.pl/