Zalety psychoterapii online

Co dla Ciebie jest ważne?

Okazuje się, że każdy psychoterapeutyczny nurt, jak i także każdy psycholog online ma swoje zalety, które może śmiało wykorzystać w pracy. Dla jednego pacjenta najbardziej się liczy wiek czy też płeć psychologa, a dla innych jego doświadczenie.

Wiele osób w dzisiejszych czasach przechodzi z wizyt bezpośrednich na wizyty online, które oferuje psycholog online. Zapoznajmy się z zaletami takowych wizyt.

Anonimowość, dostępność, minimalizacja strachu…

Na pewno klienci, którzy są szczególnie wrażliwi na społeczną aprobatę niejednokrotnie czują pewnego rodzaju zażenowanie oraz wstyd, gdy rozmawiają o trudnych sprawach czy też o takich sprawach, które nie są akceptowane wśród ludzi. Sama forma udzielania pomocy, gdzie obok siebie jednak nie siedzą dwie osoby, a często nawet się nie widzą daje pacjentowi dużo większe poczucie bezpieczeństwa, swobody oraz także odnotowujemy tutaj szerszy wpływ na budowanie relacji, szybkość relacji oraz także otwierania się czy też pokonywania oporu.

Dla osób, które są w kryzysie czy też czują, że potrzebują bardzo pomocy, a jednak w gabinecie psychoterapeutycznym nie mogą się pojawić to wizyty online są ogromnym udogodnieniem. Szczególnie dla osób zajętych prowadzeniem domu czy też zapracowanych. Identycznie, jak dla osób, które emigrują do innego miasta czy też nawet kraju.

Z kolei dla osób, które silnie się obawiają bezpośredniego kontaktu z psychologiem bardzo dobrą opcją jest skorzystanie z sesji początkowo przy pomocy telefonu. Takowa forma pozwala nam na wzajemne odbieranie komunikatów w postaci sposobu modulacji głosu, westchnień czy też ciszy. Klient ma jednocześnie także możliwość wchodzenia w kontakt z samym poczuciem bezpieczeństwa, dyskomfortem niewielki, a pomimo tego, ma także pewność, że jego rozmówca jest człowiekiem żywym, a nie jakimś bootem zaprogramowanym, który wysyła mu wiadomości według ustalonego schematu. Niejednokrotnie się zdarza, że klient, który obywa za pośrednictwem Internetu terapię prosi w pewnym momencie o możliwości spotkania się w rzeczywistości. Musimy to uznać za naprawdę spory krok w przód w całym tym procesie pomagania.

Tak, jak i podczas terapii stacjonarnej ustala się wszelkie zasady współpracy, które obowiązują obydwie strony. Do tego ustala się cel, warunki, oraz reguły. Jest to naprawdę niezmiernie ważne w przypadku klientów, którzy uważają, że pomoc internetowa, nie jest formą regularną terapii, a jedynie działaniem doraźnym, które polepsza samopoczucie, z którego korzystać mogą kiedy, ile oraz w jakich warunkach chcą.

Serwisy stworzone po to, aby połączyć klientów i terapeutów proponują nam możliwość korzystania   z pomocy doraźnej w zasadzie o każdej godzinie. Szczególnie bardzo istotne oraz także przydatne jest to w kryzysowych sytuacjach, gdy klient potrzebuje interwencji natychmiastowej czy też porady, a niemożliwe jest odbycie sesji typowej. Jest to dla wielu klientów naprawdę niezmiernie ważne. Jak widzimy oferta terapii online jest naprawdę super.

Źródło informacji: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/

 

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *